Vytlačiť

 

Rok 2018 bude dúfam, hlavne o zdravom životnom štýle a o mojej láske k jedlu. Pomaly sa začinam sústrediť na konkrétne udalosti a plány. Vďaka mojej práci nemám stereotypný život. Netrávim v práci od-do ale pravidelnosť vo veciach mi veľmi chýba. Som spontánny človek a život so mnou nie je úplne jednoduchý (vedeli by o tom rozprávať moji najbližší). Dokážem zabookovať letenku do Thajska zo dňa na deň, zmeniť svoje životné plány z minúty na minútu a nie každému tento spôsob života vyhovuje.

 

 

 

 

Na druhej strane si uvedomujem, že pocit domova je to najdôležitejšie pre osobnú vyrovnanosť. Pripravujem sa na to, že tento rok bude veľmi aktívny a dynamický, zároveň tiež vyčerpávajúci. Za posledné roky mi chýba čas pre seba. Prečítať si knihu, pozrieť dobrý seriál, občas si zájsť na jogu. Začala som si vážiť maličkosti a nevšedné okamžiky. Začala som sa túlať mojou milovanou Bratislavou a spoznávať miesta, na ktorých som ešte nebola. Bratislava ma neprestáva prekvapovať svojimi novými a zaujímavými podnikmi. Moje gastro-výlety naozaj stoja zato a občas sa oplatí zájsť si ráno na výdatné raňajky. Doobeda vládne v podnikoch kľudná atmosféra, ktorú milujem. 

 

 

 

 

Teším sa na nové výzvy, ktoré mi rok 2018 prinesie. Áno, budú hlavne o mojej láske k zdravému jedlu ale tiež o projekte, ktorý uzrie svetlo sveta už v januári. Stala som sa súčasťou redakcie internetového magazínu www.deti.sk. Niekoľko mesiacov tvrdo pracujeme, aby sme vám priniesli krásne témy nie len o materstve, rodičovstve ale aj o zdravej strave. Moje recepty zamerané prevažne na rastlinnú stravu, budú pravidelne ponúkané v rubrike nápady a verím, že si ich obľúbite. Pripravila som články na rôzne témy týkajúce sa bezlepkovej a bezlaktózovej diéty. V pláne máme aj workshopy a kurzy varenia. Do tohoto projektu som vložila celé moje srdce a som nesmierne vďačná, že môžem byť jeho súčasťou. 

 

 

 

 

Na mojom blogu www.glutenfreeplanet.sk nájdete v roku 2018 všetky moje foodtripy - začnem Berlínom, rajom pre vegánov. Nesmierne sa tešim na Free From Expo v Londýne, z ktorého vám prinesiem nové poznatky. Keďže chodím každý mesiac pracovne do Talianska, nebudú chýbať najaktuálnejšie novinky. Som oficiálnym bloggerom talianskej výstavy Gluten&Lacto free Expo v Rimini. Chystám spoluprácu s novými dodávateľmi z Ríma a zo Sicílie. 

 

 

 

 

 

Mnohí z vás viete, že Thajsko milujem celým svojím srdcom. Dostala som pozvanie do úžasného Joga centra Vikasy na ostrove Koh Samui. Teším sa na čerstvé kokosové mlieko, green curry, pad thai, smoothie v bambusových mištičkách a čerstvý kokosový olej, ktorý si donesiem domov. Pobyt tam ma vždy "nakopne" tým správnym smerom. Zúčastním sa ďalšieho kurzu varenia a food stylingu, určite spravím workshop a svoje vedomosti odovzdám ďalej.

 

 

 

 

V neposledom rade vám prinesiem rozhovory s mojimi top ľuďmi, ktorí ma niečím inšpirovali. Ako prvú predstavím Mimi Candi Pelikán. Stretli sme sa na kurze raw varenia v Thajsku. Jej životná cesta a spojenie s Bali, zdravý životný štýl je pre mnohých ľudí veľmi inšpirujúci… ja mám rada hlavne slniečko v jej duši. Rozhovory mi prisľúbili aj známe tváre nášho šoubiznisu ale aj športovci, ktorým zdravá strava nesmie chýbať v ich denno-dennom jedálničku. 

 

Každý deň si však nezabudnime pripomenúť to, čo je skutočne najdôležitejšie a nie je samozrejmosťou - zdravie a láska našich najbližších. 

 

 

 

autor: Eva Srogončíková

Kategória: Uncategorised
Návštevy: 4848